منو دسترسی
یونیت صندلی

یونیت دندانپزشکی

مهم‌ترین جز در مطب هر دندانپزشکی یونیت یا همان صندلی دندانپزشکی است. اهمیت این وسیله به قدری زیاد است که می‌توان به آن عنوان میز کار دندانپزشک را داد. یونیت دندانپزشکی همان صندلی تخت مانند مجهزی است که در مطب قرار گرفته و بیمار به منظور معاینه بر روی آن دراز می‌کشد. تمامی ویزیت‌ها، درمان‌ها و جراحی‌های مربوط به دندان بر روی این صندلی انجام می‌شود. به طوری که می‌توان ادعا کرد که هیچ کار مربوط به دندانپزشک وجود ندارد که بدون استفاده از یونیت انجام شود. طراحی و کیفیت یونیت صندلی دندانپزشکی به دلیل اهمیت زیاد آن به صورت کاملا دقیق و بی‌عیب و نقص انجام می‌شود. 

یونیت دندانپزشکی یکی از اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز مطب دندانپزشکی است، از همین رو باید در انتخاب و خرید یونیت صندلی دندانپزشکی مناسب و با کیفیت دقت نمود. یونیت صندلی دندانپزشکی نقش ویژه ای در کنترل صندلی بیمار و ابزار دندانپزشکی دارد. از اجزا و قطعات یونیت دندانپزشکی می توان به صندلی، چراغ روشنایی، کراشوار، تابلت و جعبه باکس اشاره نمود. این صندلی ها دارای دو موتور یکی برای کنترل ارتفاع و دیگری برای کنترل حرکت پشتی صندلی است. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی با کارشناسان ما در بخش فروش تجهیزات دندانپزشکی حامی آرکا طب تماس حاصل فرمایید. 

اجزای یونیت دندانپزشکی 

با توجه به اهمیت بسیار بالای یونیت صندلی دندانپزشکی، اجزای آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. زیرا یونیت باید طوری طراحی شود که هر آنچه نیاز پزشک است در دسترس آن قرار بگیرد. به طور معمول تمامی یونیت‌ها از اجزای یکسانی برخوردار هستند. تنها تفاوت آن‌ها در آپشن‌های اضافی است که بعضا برخی شرکت‌ها به آن‌ها اضافه می‌کنند. اصلی‌ترین اجزای یونیت دندانپزشکی که قابل مشاهده‌ می‌باشند عبارتند از:

صندلی یونیت دندانپزشکی

اولین چیزی که در نگاه اول به یونیت به چشم می‌خورد صندلی آن است. این صندلی‌ها در شکل‌های مختلفی تولید شده و در بازار تجهیزات پزشکی عرضه می‌شوند. مهم‌ترین قابلیتی که صندلی یونیت دارد تنظیم ارتفاع و کنترل صندلی آن می‌باشد. در نتیجه پزشک می‌تواند آن را با توجه به شرایط تنظیم کرده و تسلط بیشتری بر روی بیمار داشته باشد.

 

  • چراغ دندانپزشکی: چراغ یونیت صندلی دندانپزشکی جهت بهتر دیده شدن قسمت داخلی دهان طراحی شده است و از این رو باید ویژگی های زیر را داشته باشد.
  • نور کافی: شدت نور باید به شکلی باشد که چشم بیمار اذیت نشده و تسلط دندانپزشک نیز کاسته نشود.
  • نور آفتابی یا سفید: بهترین نوع نور، نور آفتابی (نور روز) است.
  • نداشتن سایه: چراغ باید به شکلی تنظیم شود که ایجاد سایه نکند.
  • لامپ های کوارتز–هالوژن: این نوع لامپ نور سرد ساطع می‌کند و باعث گرمی محیط نخواهد شد. فقط دقت کنید در زمان تعویض بدون دستکش به آن دست نزنید.
  • مقاومت در برابر رطوبت: هر لحظه امکان پرتاب شدن قطرات آب به سمت چراغ ممکن است، از این رو ضد آب بودن چراغ یونیت امر بسیار مهمی است.
  • تابلت

به بخشی از یونیت دندانپزشکی که تمامی ابزارهای لازم بر روی آن قرار گرفته‌اند تابلت گفته می‌شود. از جمله این ابزارها می‌توان به دستگاه مربوط به تراش، برش، آبپاش و خشک کن، کلید مربوط به امکانات یونیت، سینی و ... اشاره کرد.

 

کراشوار

در کنار صندلی یونیت کاسه و شیر کوچکی به منظور آبکشی و شستن دهان بیمار قرار گرفته است. به این بخش کراشوار گفته می شود. 

چراغ

برای اینکه دندانپزشک بتواند تمامی جزئیات کار را با دقت مشاهده کند چراغی دقیقا بالای سر بیمار قرار داده شده است. چراغ نور و زاویه چراغ قابل تنظیم بوده و به یونیت وصل می‌باشد.

پدال

اینسترومنت‌های متصل به یونیت از طریق فشار دادن پدال مخصوصی که زیر پای دندانپزشک تعبیه شده کار می‌کنند.  

 

نحوه عملکرد یونیت دندانپزشکی

بر خلاف انتظار نحوه عملکرد یونیت دندانپزشکی چندان پیچیده نیستبلکه به کمک یک کمپرسور کار می‌کند. این کمپرسور باعث می‌شود تا پزشک بتواند از تمامی اجزای صندلی یونیت استفاده بکند. کمپرسپر به کمک پدالی که زیر پای پزشک قرار داده شده شروع به کار می‌کند. البته نکته قابل توجه اینجاست که در طراحی و ساخت یونیت دندانپزشکی دقت می‌کنند تا از کمپرسورهای بدون روغن و رطوبت استفاده کنند. زیرا روغن و رطوبت فضا را غیر بهداشتی کرده و این چیزی است که در دندانپزشکی به شدن از آن دوری می‌شود. 

 

خرید یونیت دندانپزشکی

اگر به فکر خرید یونیت دندانپزشکی برای مطب خود هستید سعی کنید به دنبال یک برند خوب و معتبر بروید. زیرا همان طور که گفته شد یونیت اصلی‌ترین وسیله در مطب دندانپزشک می‌باشد. پس فراموش نکنید که با خرید یک یونیت غیر استاندارد و نامناسب نه تنها در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نکرده‌اید بلکه باعث خسارت‌های جبران‌ناپذیری در آینده می‌شوید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان و خرید یونیت دندانپزشکی با خط ویژه ما تماس حاصل فرمایید. 

 

مشاهده بیشتر

یونیت صندلی

فیلتر کنید:

محدوده قیمت

0
134370000
از 0تا 134,370,000 تومان
برو
لیست محصولات :
افزودن ماژول جدید
0%

سبد خرید